Alev Almaz Kıyafetler

Alev Almaz Kıyafetler

Alev Almaz Kıyafetler

Yasal mevzuata ve uluslararası standartlara uygun Alev Almaz Kıyafetler ve aksesuarlar güvenilir bir çalışma ortamı sunmakta.

İşbu alev almaz kıyafetler kategorisinde alev almaz tulum, alüminize yangına yaklaşma elbiseleri, antistatik alev almaz kaban, elektrik ark flaşından koruyucu elbiseler, erimiş metal sıçramalarına karşı izabe elbiseleri, genel amaçlı ısı ve aleve dayanıklı elbise, itfaiyeci ekipmanları, radyan ısıya karşı koruyucu elbiseler ve yanmaz eldivenleri bulabilirsiniz.

Alüminize yangına yaklaşma kıyafetleri arasında tozluk, kolluk, başlık, önlük, elbise ve önlük yer almaktadır. Bu ürünler alüminize viskon kumaştan üretilir. İlgili bölgeyi metal sıçramalarına ve radyan ısıya karşı korur.

Antistatik alev almaz kaban, kimyasal sıçramalara karşı koruma sağlar. Aynı zamanda su geçirmez özelliğe sahiptir.

Elektrik ark flaşından koruyucu kıyafetler arasında gömlek ve elbiseleri bulabilirsiniz. Bu ürünler hem elektrik arkına hem de aleve karşı koruyucudur.

Erimiş metal sıçramalarına karşı izabe tozluk, enselik, başlık, kolluk, önlük ve elbiseler, kaynak ve ilgili işlerde kullanılır. Bunlar kaynak ve erimiş metal sıçramalarına karşı vücudun ilgili bölümünde üstün koruma sağlar.

Genel amaçlı ısı ve aleve dayanıklı tulum ve ceket pantolon takımları alev girişini önleyen ön pat, yıkanma sonrası formunu ve koruyuculuğunu yitirmeme, elektriksel yük birikmesini önleme gibi özellikler sayesinde ihtiyaçları tam olarak karşılar.

Hava molekülleri yerine doğrudan ulaştığı cismi ısıtan ve ışık kaynaklı olan radyan ısı, kendine özgü bir korunma metodu gerektirir. Alüminize cam elyaf kumaştan imal edilen kıyafetler radyan ısıya karşı koruma sağlamaktadır.

İtfaiyeci Ekipmanları

Alev almazlık özelliğinin birinci dereceden önemli olduğu iş kollarının başında elbette itfaiyecilik geliyor. İtfaiyeci Ekipmanları arasında başlık, baret, kask, ense koruyucu ile ceket ve pantolon takımları mevcuttur. Yangının sebep olacağı tehlikelere karşı koruma sağlamanın yanı sıra, ürünler, pratik kullanım sağlayan tasarımlarıyla da dikkat çekmekte.

Yanmaz İş Kıyafetleri

Alev, sıcaklık derecesi yüksek erimiş metal parçaları, radyan ısı gibi yüksek sıcaklıkla ilgili tehlikelere maruz kalınma olasılığının yüksek olduğu iş ortamlarında yanmaz iş kıyafetleri kullanımı ihmale gelmez. İşverenlerin bu konuda gerekli tedbirleri alıp, iş şartlarına ve çalışanların bedenlerine- ihtiyaçlarına uygun kıyafet ve tozluk, kolluk, başlık, enselik, önlük gibi diğer ekipmanları temin etmesi gerekiyor.

Elbette, bu konuda sorumluluk sadece işverene ait değil. Çalışanların da kendilerine sağlanan donanımları gereken her zaman kullanması önemli.

Yanmaz İş Kıyafetleri seçiminde, kurallara uygun, kaliteli ve kullanışlı seçenekler, üründen alınan verimi arttırır. Bu noktada, alev girmesini önleyen ön pat, yeterli sayıda ve genişlikte cep, alev almaz reflektif bantlar, su geçirmezlik, pantolonlarda lastikli bel gibi detaylar, konforu, kullanışlılığı ve ürün performansını yükseltir.

Radyan ısıya karşı kullanılacak kıyafetlerde alüminize cam elyaf kumaş ve alüminize viskon kumaş yüksek oranda dayanıklılık sağlamaktadır.

Isıya karşı dayanıklılık gündeme gelince, sahneye aramid materyal çıkmakta. Bu tür ürünlerde sıkça kullanılan aramid, etkili bir güvenlik sağlar.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter'a basın

Alışveriş kartı

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Canlı Destek